Arkadaşlığı  ve İlişkileri Etkileyen Unsurlar

İnsanlar olarak, dünyamızda sadece eğlenmekten daha fazlasını yapıyoruz - buna ek olarak onu algılıyor, yaklaşık olarak incelemeler oluşturuyoruz, daha sonra koşulları ve olayları tanımlamak ve aynı zamanda başkalarına karar vermek için bu algıyı kullanmaktayız. Her gün bizi bombalayan çeşitli uyaranlara hitap etmek için dünyamızı hissetmeliyiz; çıkarımlarda bulunarak, lehimize düzenli olarak önyargılı olabilecek sonuçlar çıkarır. Nasıl büyüdüğümüzü, burada aile yapımızda (ilk bebek olsun ya da olmasın) var olduğumuzu, hayatlarımızda neye değer verdiğimizi ve ne olmamız gerektiğini yansıtıyorlar. Algı, klişeleştirme ve kendini gerçekleştiren kehanetler, iletişim ve insan ilişkilerini belirli, sıklıkla olumsuz şekillerde etkileyen etkili güçlerdir. Yorumumuz yanlış olabilir, ancak algıladığımız şey bizim gerçeklerimizdir, birincisi, başkalarının hayal edebileceği ne olursa olsun, cinsiyetimiz, renk ve yaşımızın yardımı ile dikte edilir. En önemlisi, bu gerçeği teyit etmek, korumak ve geliştirmek için duygu ve eylemlerimiz bu algılardan doğar.

 

Bu nedenle, paylaşmamanız durumunda başkasının arenasını anlamak çok zordur. Sizin için anlamsız olabilecek görüşleri ile empati kuramazsınız. Aslında, şimdi başkalarının değerlerini ve ideallerini takdir etmezseniz, herhangi bir ilgileri yoktur, baş etmek zorlaşır ve muhtemelen tehdit edici olarak algılanırlar. Sadece aşinalık ve bilgi anlam kazandırır, ancak başkalarının cinsiyetini, zevkini veya geleneğini kendi bakış açılarını kavramak için orantılamanız gerekir. O zamana kadar, hayatı her zaman en iyi şekilde kişisel merceğinizden görebilir ve mantıksız hatta mantıksız görünen bu tavırdan türünün başkalarına karşı yargılarda bulunabilirsiniz.

 

Farklı gerçekler

 

Bu farklılıktan bahsettiğimizi hissettiğimiz halka açık olmayan savaşın derecesi için borçlanıyor. Hiçbir şekilde farkla başa çıkmanın bir yolunu bilmiyoruz ve ya onu ('renk körlüğü' gibi) unutmaya çalışacağız, geleneğimiz veya deneyimlerimiz olarak 'eşit' olarak derecelendireceğiz ya da gelişmiş bir zihin seti üstleneceğiz ve onunla olumsuz bir şekilde başa çıkmak. Artık aynı gerçeği, aynı odada, aynı konutta ve eşit ilişki içinde olsak bile, yeryüzündeki her bir insanla paylaşmıyoruz. Yine de, ebeveynler, örneğin, çocuklarına eşit davranmak, onlara eşit şekilde giyinmek ve bireyliklerini, özellikle ikizleri reddetmek için uzunlukları ziyaret ederler. Bazı ikizler muhtemelen örneklerin yüzdesi ile tutarlı olarak 95'te eşit olurlar ve eşit davranırlar, ancak yine de her erkeğe veya kadını özel yapan ve onları özel olarak belirten beşe karşılık gelir. Yüzde ile uyumlu olan bu beş kişiye saygı duyuluyor.

 

Hepimizin varlığını üniform bir şekilde gördüğümüzü ve artık sektöre yönelik kişisel görüşümüzü artık yüz yüze bırakmayan insanların sabırsız veya isteksiz olduklarını varsayalım. Ancak bu yöntem çok kısıtlıdır ve çok başarılı etkileri vardır. Görünümdeki farklılıklar, erkek ya da kadının algısını bir ilişkide en önemli unsur haline getirir. Öz güven ve benlik saygısı ile yönetilen algı, yüksek kalite veya negatif, kötümser veya iyimser, kasvetli veya parlak olabilir. İlişkilerin çoğunda yer alan iki benzersiz cinsiyet göz önünde bulundurularak (karakter makyajı nedeniyle nadiren göze bakar), inanç ortaklık ömrü için maksimum tehlikelidir. Artık olumsuzluktaki bağlantıyı örten en basit ırk korkusu değil, ayrıca tatmin edici sendikaların bile sessiz katili olma eğiliminde olan görünmez bir unsuru, beklentiyi kontrol ediyor.

 

geveze    bizim mekan   tr sohbet    mynet sohbet